Tevfik BİLSEV

Tevfik BİLSEV

1967 yılında İzmir Bornova'da dünyaya geldi.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bornova’da tamamladı.

Ticarete ilgisi çok erken yaşlarda başlayan Tevfik BİLSEV, 1982 yılında Bornova'da Doğan Dayanıklı Tüketim Malları Ltd. Şti.'yi kurmuş ve şirket öncelikle beyaz eşya ve elektronik ürünlerinin satışı, ardından bisiklet ve klima bayilikleri ile her dönem büyüyerek devam etmiştir. Firma bünyesinde Vestel, Sony gibi firmaların bayiliğini alıp, sonrasında Siemens, LG ve Samsung gibi dünya devi markaları bünyesine katarak, beyaz eşya ve elektronik sektöründe dünya markaları ile ilerleme yolunu seçmiştir.

2015 yılında gıda sektörüne 3 adet Burger King restoranı ile adım atmış, 2017 yılında TAB Gıda’dan 9 adet Burger King restoranı alımı ile Türkiye'de gıda sektöründe tek seferde yapılmış en büyük ikinci yatırımı yapan girişimci unvanını ve aynı zamanda yılın girişimcisi unvanını almıştır.

Ticari zekasını gözlem yeteneği ve girişimciliği ile birleştirerek gıda sektöründe yatırımlarını sürdürmüş, İzmir'e bugün her biri kendi konseptinde önemli markalar haline gelen restoranları kazandırmıştır.

Off Road ve yelken sporuyla yakından ilgilenen Tevfik BİLSEV, katıldığı sportif organizasyonlarda birçok ödüle layık görülmüştür.

Yoğun çalışmayı hobi edinen; işini hem aşkla hem de büyük bir ciddiyetle yapan bir iş insanı profili çizen Tevfik BİLSEV, disiplinli mizacıyla yakın çevresi ve ekibine de ilham vererek iş yaşamına başarılarla devam etmektedir.